Aylin & Tufan İLKSÖZ

Doktor

Aylin İlksöz; 1986 Eskişehir doğumlu, Eskişehir Fen Lisesi'nde ortaöğretimini tamamladıktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde tıp öğrenimine başlamış. Fakülte hayatı boyunca dans etmiş ve dans kulubü başkanlığı yapmış. Pratisyen olarak bir süre çalıştıktan sonra uzmanlık eğitimini İTF Anesteziyoloji ve Reanimasyon ABD'de yapmış. En büyük tutkusu seyahat etmek olduğu için asistanlık hayatı boyunca elinden geldiği kadar çok seyahat etmiş. 


Tufan İlksöz; 1979 Ankara doğumlu, ilkokuldan sonra Robert Kolej'e başlamış, ortaokul-lise hayatı boyunca sanat ve sporun farklı bir çok dalıyla ilgilenmiş, kişisel resim sergileri olmuş, lisanslı olarak voleybol oynamış ve yüzmüş, okul etkinliklerinde sahne aldıkları bir müzik grubu olmuş. Tıp öğrenimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yaptıktan sonra Amerika'ya gitmiş, John Hopkins'te 1 yıl internlük yaptıktan sonra Amerika uzmanlık sınavı olan USMLE 'nin basamaklarını tamamlamış ancak ailevi nedenlerden dolayı Türkiye'ye dönmek zorunda kaldığı için TUS'a girerek çocuk cerrahisi uzmanlık eğitimini İTF'de yapmış. Amerika'da yaşadığı 4 yıl içinde tesadüfi bir şekilde dövme yapmayı öğrenmiş ve bu kısa süre içinde en büyük tutkusu olmuş.


3 yıldır evli olan çift kendilerini oyun arkadaşı ve suç ortağı olarak tanımlıyor, uzmanlık eğitimlerinden sonra mecburi hizmet için Mardin'de yaşamışlar ve artık mecburi hizmetleri bitmişken, girmeleri gereken başka sınav kalmamışken, "zor kısım" atlatılmışken artık hayallerini daha fazla ertelemek istemediklerini farketmişler. Aylin'in seyahat hayaliyle Tufan'ın dövme yapma hayalini harmanlayarak somut bir plana dönüştürmüşler, istifa etmişler, arabalarını satıp onun parasıyla bir karavan almışlar, ev eşyalarını satıp ceplerine koymuşlar ve karavanlarıyla yollara düşüp dövme yaparak kazandıkları parayla yollarına devam etmişler. Bu şekilde toplam 50000 km yol yapan çift 30 ülke gezmiş, şu anda da dövme yaparak seyahat etmeye devam ediyorlar.

Bilet Al Bilet Al